Пассажиров без COVID-сертификатов заставят платить штрафы

Штрафы для невакцинированных пассажиров общественного транспорта

Штрафы за отсутствие сертификата о вакцинации переложат с перевозчиков на пассажиров

Отныне за межрегиональную поездку без вакцинации или ПЛР-теста будут штрафовать пассажиров. Кабмин внёс правки в постановление, освободив перевозчиков от ответственности.



Ведущая: Свою роботу продовжує LIVE STUDIO на «7» телеканалі. Для вас працюю я, Наталія Костенко. Відтепер штрафуватимуть не перевізників, а пасажирів. На сайті Міністерства охорони здоров’я з’явилася інформація про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів №1236 «Про правила міжрегіональних перевезень автомобільним транспортом». Про них сьогодні й говоримо.


Водители не должны нести ответственность за невакцинированных 

Я вітаю в нашій студії Андрія Степаненка, адвоката. Добрий день, Андрію. Дякую, що ви сьогодні завітали до нашої студії. Давайте ми поговоримо про ці зміни. А саме, навіть з того моменту, коли взагалі ми вперше почули, що з 21 жовтня на території України, а саме — в жовтих і червоних зонах епідемічної ситуації — будуть певні обмеження щодо міжрегіональних перевезень. Тоді, в першій редакції постанови Кабміну ми бачили, що відповідальність в першу чергу несуть самі перевізники. Як Ви вважаєте, чи таке рішення взагалі на той момент було вчасним? І чи справедливо було всю відповідальність перекладати саме на перевізників? Ну й більше за все, мені здається, дісталося саме водіям. 

Андрей Степаненко: Да, действительно, вы совершенно правы. Досталось больше всего водителям. При этом они наименее виновны, как мне кажется, в этой ситуации. Поскольку водитель должен, в первую очередь, отвечать за безопасность людей, которых он перевозит (это как бы его основная сущность), а также за своевременность и порядок доставки пассажиров к месту назначения. Но совсем не за контроль состояния здоровья, вакцинации и каких-либо других документов, кроме документов на проезд. 

Услуги адвокатов по обжалованию протоколов о штрафах для ФОП и юридических лиц

Поэтому, безусловно, в первой своей редакции это постановление было совершенно диким. В новой редакции оно лично в меня внушает тоже мало оптимизма, потому что вещи, которые сейчас делает правительство, пытаясь принудить к вакцинации, мне кажутся совершенно нелогичными. Они вызывают естественное сопротивление у населения. Все попытки заставить штрафами кого-то вакцинироваться, мне кажется, неправильные. С другой стороны, когда мы говорим про штрафы, мы говорим, в первую очередь, не про безопасность людей, а про деньги. В какой-то мере это ещё одна попытка наполнять бюджет. Бюджет как государства, так и бюджет «серый», контролирующих органов.


Покупной ковид-сертификат несёт за собой ещё большие расходы

Ведущая: От щойно буквально поділилася новиною моя колега Ольга Голодова. Вона опублікувала інформацію про те, що, наприклад, в українському місті Моршин вакцинувалося понад 70% населення. І на сьогоднішній день в місті немає жодного нового захворілого на Ковід-19 у опорних лікарнях. Мені здається, це певний показник. Я вже не буду наводити приклади інших країн, де ми знаємо, що давно понад 70-80% населення вакциновані. В українців була змога це зробити дуже тривалий термін. На жаль, ми бачимо, що часто наші громадяни говорять про свої права, але забувають про такий маленький нюанс у власній державі, як обов’язки.

От як ви вважаєте? Ви зауважили, що тиск у вигляді штрафу — це зайве. Але як необхідно було б державі підштовхувати громадян до вакцинації, яку, як ми бачимо, зараз необхідно робити?

Андрей Степаненко: Есть миллион способов. Я вам сейчас за 5 минут кучу схем придумаю, как это можно сделать. 

Во-первых, нужно проинформировать людей, что сертификат о «липовой» вакцинации стоит… от 100 долларов. Те, кто покупал эти сертификаты, они знают об этом. Нужно просто предупредить людей, что это не единственные будут их расходы. Я специально сделал исследование. К этим 100 долларам за сертификат о липовой вакцинации следует добавить ещё следующие цены:

  • 150 гривен — набор усопшего для отпевания;
  • от 900 до 1500 гривен — стоимость гроба;
  • 2500 гривен — стоимость кремации;
  • от 5000 до 30000 гривен — расходы на погребение со стоимостью поминального обеда.

Эти все расходы вам нужно будет добавить к тем 100 долларам на липовый сертификат о вакцинации. Помимо этого, говоря одесским языком, пока вы будете кашлять в больнице, вас «обилетят» ещё неизвестно на какую сумму. При том, что лечения от Ковида нет, лекарств нет, т.е. в больнице вам всего лишь будут оказывать поддерживающую терапию, чтобы организм мог побороть вирус сам до того, как вы умрёте. Если успеете, конечно, побороть вирус.

И вот, посчитав все эти расходы, следует сделать вывод, что лучше — бесплатная вакцинация или покупной сертификат?

Ведущая: Мені здається, нашим представникам державної влади варто б було таких людей, як ви, запрошувати до складання правил інформаційної політики щодо щеплення. Дуже натуралістично. 


Ужесточение антиковидных мер в Украине.
Легальные перевозчики страдают от ужесточения антиковидных мер.

Ограничения на межрегиональные перевозки ударили по легальным перевозчикам, в то время как нелегальные не следят за соблюдением карантинных мер

На цій не дуже приємній ноті нагадаю нашим глядачам, що ми працюємо для вас у прямому ефірі, тож запрошуємо вас взяти участь у інтерактивному голосуванні. Сьогодні ставимо просте питання: «Штраф за відсутність «ковідних» документів у пасажира в автобусі хто має сплачувати — перевізник чи пасажир?» Будь ласка, голосуйте. Підсумки інтерактиву підіб’ємо наприкінці нашого ефіру, а поки що маємо змогу приєднати до нас ще одного спікера. З нами на прямому зв’язку знаходиться Максим Скляренко, директор компанії «Укрпас». Пане Максиме, вітаємо вас.

Максим Скляренко: Добрий день.

Ведущая: Доброго дня і вам. Дякуємо, що приєдналися до роботи LIVE STUDIO на 7 каналі в місті Одесі. Тож, декілька днів тому отримали звістку з Києва про те, що десь близько 40% перевізників відмовилися виходити на маршрути, бо їм не зрозумілі були правила міжрегіональних перевезень, і вони не були з ними згодні. Зараз маємо вже іншу звістку про те, що відповідальність за наявність чи відсутність так би мовити «ковідних» документів вже лягатиме не на перевізників і не на водіїв, а саме на пасажирів. 

Розкажіть, будь ласка, як ви відреагували на цю звістку, і чи змінилася ситуація з перевізниками.

Максим Скляренко: Звичайно, це гарна новина, що нам вдалося. І це була, в тому числі, наша ініціатива, ініціатива Міністерства інфраструктури України для того, щоб змінити цю постанову. І вона була змінена, слава Богу. Тепер перевізники не несуть відповідальність, вони зобов’язані інформувати. Але це була перша така проблема. А їх дві ключові. Друга – вона навіть більш болюча, тому що люди розуміють, що їм потрібен тест або пройти вакцинацію для того, щоб подорожувати між регіонами. 

Ми фактично здійснюємо міжобласні перевезення. Із них дуже велика частина, я вважаю, десь 40-50% перевізників, піддають себе великій небезпеці, тому що ніхто не контролює транспортні засоби, не страхує пасажирів, відправляються вони де завгодно і так далі. Це дуже велика проблема. Наша держава, фактично заборонивши міжобласне сполучення для легальних перевізників, прямо вдарила по легальному бізнесу, по великих системних перевізниках, по маленьких… По всіх, хто працює офіційно, хто платить податки, у яких є працівники, які отримують від них заробітну платню і так далі. 

А пасажири… Половина пасажирів перейшла до нелегалів, які нічого не платять державі і які не контролюють взагалі ніякі епідрежими. Тобто ніяких масок, ніяких документів не перевіряють для поїздки. І тому вся ця маса людей як рухалася, так і рухається між регіонами України, переносячи, скажімо, захворювання, якщо це хвора людина. Але при цьому легальний бізнес постраждав. 

Тому я вважаю, і ми наразі підготували декілька листів до Міністерства внутрішніх справ в тому числі, що вони мають скерувати свої зусилля і перестати перевіряти, «кошмарити» легальних перевізників, і переключити свою увагу на нелегальних перевізників. Тим більше, всі знають, де вони зупиняються, звідки вони їдуть. І достатньо однієї поліцейської машини, скажімо, біля станції метро «Теремки» в Києві. Я не знаю точно, де в Одесі це відбувається. Або біля станції метро «Житомирська». Тоді це реально буде мати і епідеміологічний ефект. Люди, дійсно, не поїдуть не вакциновані, або хворі люди, які не здали тести.


Межрегиональная перевозка пассажиров возможна только при наличии ковидных сертификатов или ПЦР-тестов.
Из-за ограничений Правительства страдают межрегиональные пассажирские перевозки.

Легальные перевозчики делают в 2 раза меньше рейсов, нелегальные переманивают клиентов

Ведущая: Щодо легальних перевізників, які працюють офіційно й не порушують закони України. Скажіть, будь ласка, наразі в повному обсязі в Києві відбуваються міжрегіональні перевезення? Всі повернулися до роботи?

Максим Скляренко: Ні-ні-ні, звичайно. Бо перевізникам немає сенсу їздити, якщо немає пасажирів. А я тільки що сказав, що це дві проблеми були. По-перше, перевізники боялися їздити, бо не хотіли платити великі штрафи. Зараз цю проблему зняли. Але лишається друга проблема. Бо зараз людям є на чому їхати й без тестів. А якщо нема пасажирів, то перевізники, звичайно, продовжують скасовувати — вони скасували десь 40% рейсів міжобласного сполучення. І ми таку ж динаміку кожного дня спостерігаємо. Ринок не відновлюється. Десь 60% від того, що було до введення обмежень, десь так і тримається. Власне, всі перевізники працюють, але виконують в 2 рази менше рейсів.

Ведущая: Пов’язуєте це саме з діяльністю нелегальних перевізників? Не пов’язуєте з іншими факторами? Наприклад, що через сплеск пандемії, нову хвилю, все ж таки й люди стали менше їздити. Можливо, є певна різниця в ціні між перевізниками легальними і нелегальними?

Максим Скляренко: По першому питанню — так, ви праві. Звичайно. Зараз ще й несезон, низький сезон взагалі. Але все одно падіння є, і воно суттєве, пасажиропотоку на офіційних автостанціях і в офіційних перевізників. Ми бачимо: через дорогу нелегальна автостанція. Бачимо збільшену кількість нелегальних перевезень. Бачимо черги біля станції метро «Лісна» (є така у Києві). Я розумію, що одеситам це незрозуміло, але біля станції метро ви можете приїхати і бути очевидцем того, що кількість нелегальних перевезень суттєво збільшилася. 

Щодо другого питання, то… Звичайно, квитки дешевші в нелегальних перевізників. І саме тому це «вбиває» легальних перевізників, бо це, власне, нечесна конкуренція. Якщо ви не платите податки (ніякі податки), не отримуєте ліцензії, не слідкуєте за своїми транспортними засобами, то, звичайно, у вас розходи значно нижчі. Але це ніколи не створить цивілізований ринок. Ми жаліємося на те, що в нас у жахливому стані деякі автобуси, але при цьому ми не створюємо умови для розвитку перевізників. Бо нелегальний бізнес завжди «вбиває» легальний. 


Ответственные органы должны вплотную заняться нелегальными перевозчиками

Ведущая: Ви зауважили, що звернулися з цього приводу зараз до відповідальних органів. Скажіть, будь ласка, до яких саме? І яку головну мету переслідуєте? Чого хочете домогтись?

Максим Скляренко: Так, ми підготували листа. Сьогодні відправимо. Підготували листа до Офісу захисту бізнесу при Міністерстві внутрішніх справ. Сьогодні відправимо. Ще не відправили, але сьогодні відправимо. І в цьому листі ми просимо посилити контроль, почати контролювати нелегальних перевізників. 

Як я казав, перше — це просто розмістити патрульні екіпажі на місцях, звідки вони їздять. Насправді, це нанесе дуже серйозного удару по нелегальних перевізниках, бо люди звикли звідти їздити. Якщо там буде стояти поліцейська машина — ми мали такий досвід в себе на Центральному автовокзалі — це єдиний спосіб позбавитися нелегальної автостанції прямо в 5 метрах від Центрального автовокзалу міста Києва. 

І, друге, як це робилося раніше, треба нарешті Укртрансбезпеці (є такий орган при Міністерстві інфраструктури) почати робити свою роботу. Не «кошмарити» легальних перевізників, а зайнятися нелегальними перевізниками. Вони це можуть зробити, звичайно, у співпраці ще з декількома державними органами. Це поліція, це Укртрансбезпека та Податкова. Тому що для того, щоб реально накласти штраф, вилучити транспортний засіб і т.д., треба доказати фактично незаконну підприємницьку діяльність. Це має бути міжвідомча група або, скажімо, міжвідомчі рейди і перевірки. Тоді це реально. 

Я вам скажу, що в деяких регіонах України це працює і працювало раніше. Треба тільки почати, знову повернутися до практики перевірки нелегального бізнесу, а не легального. А в нас… Завжди легше «кошмарити» легальний бізнес. Так би мовити, зупинив собі щось, знайшов якесь маленьке порушення, виписав штраф, і ці люди… Вони тут на автовокзалах, вони їдуть. Всі знають, що їх легше піддати санкціям. А в цей важкий час це взагалі, я би сказав, «преступление» проти легального бізнесу, який і так страждає через введення обмежень. 

Ведущая: Дякую вам за те, що поділилися з нами інформацією, власними думками з приводу того, що відбувається зараз на ринку послуг міжрегіональних перевезень. Нагадаю, з нами на прямому зв’язку був Максим Скляренко, директор компанії «Укрпас». Повертаємося до студії. 


Антинаучные идеи о вреде вакцинации имеют немалое количество сторонников.
Министерство здравоохранения проигрывает информационную войну с «антивакцинаторами».

«Антивакцинаторы» побеждают в информационной войне

Ви чули, пане Андрію, Максим Скляренко зауважив, що 40-50% пасажирів щойно почули, що штрафи платитимуть не водії і перевізники, а вони, і пересіли на нелегальний транспорт. Повертаючись до питання прав і відповідальності…

Андрей Степаненко: Идея была глупая в самом своём зарождении. Она действительно вредит и перевозчикам, и пассажирам. Потому что пассажиры боятся, что не могут нормально добраться к месту своего назначения. Перевозчики боятся, не хотят лишний раз выходить на маршрут, чтобы не быть оштрафованными. 

В режиме госуправления эти процессы можно было бы решать намного проще. Я, например, вообще с трудом себе представляю, как какая-то контрольная бригада ходит по автобусу, набитому людьми, и требует у каждого какие-то документы, сканирует, проверяет достоверность и тому подобное. Это безумно усложнённый процесс. Оно мне чем-то напоминает железнодорожный вокзал в Узбекистане, где… Я там был, и попасть на железнодорожный вокзал в Узбекистане — так же, как в аэропорт. Нужно разуваться, раздеваться, вещи — на рентген, обыск с металлоискателем, через рамку нужно проходить… Там настолько строго на ж/д-транспорте выстроена система безопасности. 

Мы сейчас пытаемся что-то похожее внедрить на уровне самого массового транспорта, т.е. автомобильного транспорта. Это не будет внедрено. Это невозможно. Это будет в очередной раз какая-то фикция, иллюзия.

Ведущая: Ми ж б’ємо рекорди, Одеса в тому ж числі, за кількістю щеплень за останні 2 тижні. Якраз з моменту введення ось цих найсуворіших аргументів щодо вакцинації і отримання ковід-сертифікатів…

Андрей Степаненко: Помимо этого, мы ещё бьём рекорды и по количеству «липовых» сертификатов, когда человеку укол делают в спинку стула, но списывают на него дозу вакцины, вносят его в базу и тому подобное. К сожалению, это есть. 

Как я уже говорил, мы проиграли информационную войну с антивакцинаторами. Многие люди в интернете пишут: «Вакцины не прошли все требуемые испытания». А задайте такому человеку вопрос: «Какие это испытания? В какой срок они должны проходить? Какие показания должны дать? Какие успешные? Какие сомнительные? Какие неуспешные?» и «Какие вакцины какие испытания прошли/не прошли?» И всё. Человек зависает на этом. Потому что дальше заголовка он ничего не читает и в принципе об этом ничего не знает. Даже если будет пытаться понять, то 6 лет мединститута у него за спиной нет, он в принципе это не поймёт никогда. 

Поэтому… Да, есть информационная война в интернете. Люди, которые против вакцинации. Государство действительно не может принуждать к вакцинации. Потому что действительно в Конституции написано, что вакцинация является процессом добровольным. И государство…


«Нежное» принуждение к вакцинации будет легче воспринято населением

Ведущая: Але ж, з іншого боку, в Конституції також зазначено, що здоров’я і благополуччя нації є більш важливим, чим окремі права окремої людини. 

Андрей Степаненко: Да. Поэтому не нужно принуждать. Можно просто отключить интернет. Установить простое правило, что пользоваться домашним и мобильным интернетом могут люди после предъявления сертификата о вакцинации.

Ведущая: Але ж таким чином ми притискатимемо приватний «білий» бізнес, який надає можливість користуватися інтернетом.

Андрей Степаненко: Я думаю, что они согласятся. Я думаю, что их легче убедить.

Ведущая: Вважаєте, так би куплених сертифікатів стало б менше? 

Андрей Степаненко: Нет. Я думаю, что мотивов для вакцинации стало б больше. Или продавать алкоголь и сигареты только людям, у которых есть сертификат вакцинации. Т.е. более нежный инструментарий, ненасильственный. Не тот, который говорит про деньги — 17000 гривен штраф и тому подобное. Для обычного человека это космические деньги. Это слишком много. Ему 3 месяца не есть ничего нужно, чтобы такой штраф заплатить. 

Кроме того, тут есть и другая коллизия. У нас 182 статью Уголовного Кодекса никто не отменял. «Нарушение неприкосновенности частной жизни». Информация о состоянии здоровья относится к персональным данным, т.е. сбор, обработка, хранение этой информации без согласия владельца попадает под уголовную статью.

Ведущая: І тут у мене питання. Сідаю я в автобус «Одеса – Київ», «Київ – Одеса», неважливо. В мене є два щеплення, є сертифікат. І сидить, наприклад, чоловік. Я бачу, що у нього наявні ознаки простудного захворювання. Я кажу: «Пане, скажіть, будь ласка, а ви щеплені чи може у вас є ПЛР-тест, щоб я себе почувала нормально в цьому автобусі впродовж подорожі, бо я це зробила і щоб себе убезпечити, і щоб нікого не заразити». А він мені каже: «Ви знаєте, дівчино, ви не маєте права у мене питати цю інформацію. Це моя особиста інформація».

Андрей Степаненко: Это правда. Он скажет: «У меня просто туберкулёз».

Ведущая: Ви ж розумієте, що це палка про два кінці.

Андрей Степаненко: Безусловно.

Ведущая: З одного боку ми захищаємо права одних громадян, але, вибачте, наражаємо на небезпеку інших.

Андрей Степаненко: Безусловно, здесь нужно цивилизованно проводить информационную кампанию о необходимости вакцинации. Безусловно, нужно применять эффективные и гуманные меры принуждения для тех, кто не готов воспринять официальную информацию о необходимости.

Что же касается возможности заражения… Давайте говорить прямо. Она не в общественном транспорте, она повсюду. Она в лифте, в кафе, на работе. Мы не видим этих микробов. Они могут быть где угодно. Мы сейчас с вами можем быть окружены этими микробами, и пока что иммунная система с ними борется, подавляет. Системы достаточно, чтобы подавлять. В какой-то момент окажется недостаточно, будет пробой иммунной защиты — и понеслась. Но если мы сможем вакцинировать какую-то львиную долю населения путём информационной кампании, путём «нежного» принуждения… Потому что, например, запрет продажи алкоголя невакцинированным — это нежное принуждение.


В странах с наивысшим процентом вакцинированных наименьшая смертность от COVID-19.
Вакцинация не гарантирует невозможность заболеть, но уменьшает смертность.

Вслед за липовыми сертификатами — липовые приложения

Ведущая: Я певна, ви бачили інформацію, що наразі в соцмережі продається липовий додаток «Дія» за 200 гривень, де можна підробити документи, і малолітні українці за допомогою нього якраз купують алкоголь і цигарки.

Андрей Степаненко: Вообще замечательно. Я на самом деле горжусь людьми, которые придумывают гениальные решения, даже независимо от вредоносности этих решений. 

Услуги IT-юристов в Украине

Тем не менее давайте так говорить: всякий человек, который решается купить нечто поддельное, будь то мобильное приложение или сертификат о вакцинации, автоматически подпадает под уголовную ответственность. Это судимость. Да, в тюрьму не посадят, потому что это первая судимость. Хорошие характеристики с места работы или учёбы — мы всё понимаем. Будет условный срок, будет штраф, заставят — вот как вчера было в новостях — книжки про Тома Сойера читать. Тем не менее это будет. И это будет след на всю жизнь. 

Поэтому нужно ли сейчас вот так сильно напрячься и оставить за собой риски уголовной ответственности ради того, чтобы пойти на принцип, мол, этой вакцины у меня точно не будет? Тут каждый будет решать сам.


С 8 ноября украинцы начнут получать справки о противопоказаниях к вакцинации

Ведущая: Маємо дзвінок від наших глядачів. Доброго дня. Якщо ви нас добре чуєте, готові вас вислухати. Добрий день.

Зритель: Добрый день. Я вот слушаю вас. Меня заставил позвонить к вам… Ваш гость заставил позвонить. Сейчас он нашёл врагов народа, которым надо… и с удовольствием рассказывал, о каких санкциях, что им грозит при том, если они будут покупать «неправедные» паспорта. И он юрист. Я хотела ему вопрос один задать. 

Как Вы считаете, уважаемый адвокат, наверное, юрист. Вот люди… Я вовсе их не оправдываю, я хочу… Всегда надо людей понять. Вы же адвокат. Вам рассказывают свои тайны, делятся. Адвокаты — в общем уважаемые люди. Вы стараетесь понимать. У адвоката всегда ищут положительное в преступлении, а прокуроры, наоборот — отрицательное. Это такая поговорка. Так вот…

Как вы считаете, кто их заставляет покупать, а значит, самим себя обрекать на тяжёлую болезнь, которая может закончиться смертью, и в таких условиях идти на преступление? Врачи не говорят о том, какие нужно сделать или сдать анализы для аллергиков. У них наступает анафилактический шок, который приводит к смерти, понимаете? Потому что во многих вакцинах есть такие препараты, которые не совместимы с жизнью с аллергией. Не совместимы просто. Они аллергикам говорят: «Будьте, пожалуйста, 2 часа в медицинском кабинете». Потому что он может через 2 часа упасть и умереть. А ведь можно было сдать анализы и посмотреть: можно ли этому человеку колоть? Понимаете?

Люди у нас грамотные. Люди пошли бы с удовольствием и себя обезопасили. И никто бы этого не покупал. Санкции — значит, что их будут привлекать, их будут судить, их будут наказывать, штрафовать. Если бы у нас было к кому обратиться… Я, например, уже 3 дня не могу понять — аллергик — какие мне анализы… Я сама вычитываю, какие анализы мне сдать, чтобы не получить какие-то побочные явления, которые заставят меня… Вы понимаете, что побочные явления могут оказаться хуже смерти. Если у тебя какая-то неврологическая болезнь и ты будешь труситься, или ещё что-то. Ведь это ужасно, согласитесь. 

Вот я бы вас попросила свой гнев обратить на врачей, которые знают и не говорят. И ты идёшь, играешь в русскую рулетку — повезёт тебе или не повезёт. Понимаете?

Ведущая: Ми почули вашу думку. Дуже дякуємо за неї. Дякуємо, що дивитесь 7-й канал, реагуєте на те, про що ми говоримо в студії і долучаєтеся до нашого ефіру. Власне, хочу зауважити, що сьогодні з’явилась новина про те, що Ковід-вакцинація… Люди з протипоказаннями можуть отримати довідку з 8 листопада. 

«З 8 листопада українці, які мають протипоказання щодо щеплення проти коронавірусу, зможуть отримати довідку про це і уникнути карантинних обмежень у червоних зонах чи під час подорожей Україною». Ляшко, головний санітарний лікар, зауважив, що є загальні протипоказання, які зазначені в наказі, і є протипоказання, які записані в інструкції виробника вакцини. Як, наприклад, алергічна реакція на перше щеплення або алергія на один з компонентів вакцини. Хочу зауважити, що детальну інформацію ви можете розшукати на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я і ознайомитися з нею, але акцент робиться якраз на людях з алергією. 


Побочные эффекты от вакцинации могут снять в больнице.
Осторожность при вакцинации следует соблюдать исключительно аллергикам (при индивидуальной непереносимости вакцины)

Аллергикам лучше находиться под присмотром врачей после вакцинации

Повертаємось до студії. Андрію, в нас небагато часу. Можливо, у вас є репліка щодо дзвінка нашої глядачки.

Андрей Степаненко: Да. В отношении звонка действительно скажу, что это правда, что задача адвоката — это защита. Я не адвокат, я юрист. Но даже если бы вы мне рассказали в рамках консультации тет-а-тет, что вы кого-то убили, естественно, я бы искал способ вас защитить, потому что такая задача у защитника. Но давайте поговорим о ситуации с аллергиками.

Аллергиков немного, относительно небольшой процент. У них есть объективные опасения. Это не то, что «вакцина не прошла исследования, нас чипируют, мы будем раздавать 5G после вакцинации» и тому подобное. Нет, это объективные опасения. Действительно, посидите в больнице после укола не 2 часа, а 4. Посидите в телефоне. Если станет плохо, я думаю, атропин или что-то такое у них найдётся для того, чтобы снять вам анафилактический шок. По крайней мере, там вам помогут. 

Потратьте день. Да, вы аллергик. Убейте этот день. Сидите в приёмном покое целый день, в телефоне играйте для того, чтобы быть спокойным. Но опять же это касается только людей, имеющих определённые опасения в связи с состоянием своего здоровья, а не в связи с какой-то информационной пропагандой, идеей и тому подобное. 

То, что сказала наша телезрительница — это абсолютная правда. Действительно, если человек аллергик, есть высокий риск анафилактического шока. Именно в больнице ему помогут. Поэтому да, после прививки нужно сидеть там… Я не аллергик. Но я думаю, что если бы им был и шёл сейчас прививаться, просидел бы часа 4 как минимум. Почему бы не посидеть?

Ведущая: Якщо є така можливість за часом…

Андрей Степаненко: Да, если есть такая возможность. Но то, что сказала телезрительница, это абсолютно объективная реальность. Действительно, если есть медицинские предрасположенности, нужно осторожнее подходить к вакцинации. Да, нужно посоветоваться с врачом, сдать какие-то анализы, провести больше времени. Убейте день в этой больнице. Попросите, чтобы рядом с вами был какой-то медработник, дайте ему 500 гривен, чтобы он стоял и смотрел за вами.

Ведущая: До чого ви зараз закликаєте?

Андрей Степаненко: Я сейчас про коррупцию рассказываю, да. Призываю к коррупции. Но, да — обеспечьте своё здоровье и в момент вакцинации, и самое главное — на будущее.


Мнение украинцев: пассажиры сами должны платить штрафы за отсутствие у них сертификатов при межрегиональных поездках

Ведущая: Повертаючись до нашої безпосередньої теми ефіру, нагадаю, що зараз відповідальність за відсутність сертифікатів про вакцинацію або ПЛР-тесту у автобусах межрегіонального курсування покладено саме на пасажирів. Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44.3 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Йдеться про штрафи від 1 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 до 34 тисяч гривень. Як саме відбуватимуться тепер перевірки, на жаль, сьогодні в нас немає можливості дізнатися. 

Хотіли приєднати до цього ефіру представників Національної або патрульної поліції. На жаль, сьогодні не маємо такої змоги, але, я впевнена, що сьогодні чи найближчим часом ми дізнаємося, як тепер працюватимуть наші правоохоронці, які зараз перевіряють документи, їх наявність у транспорті. Добігає кінця наш ефір. Я дуже дякую вам за те, що ви сьогодні доєдналися до нашого ефіру, до роботи LIVE STUDIO на 7-му телеканалі. І хочу нагадати, що на початку цього ефіру ми ставили вам просте запитання. Штраф за відсутність «ковідних» документів має сплачувати: перевізник — 13%, пасажир — 87%. Ось таку маємо статистику, думку наших глядачів.



Заполните контактные данные и адвокат свяжется с Вами в ближайшее время