ІНСТРУКЦІЯ. Як законно затягувати судовий процес.

Затягування розгляду справи в суді по кредиту може допомогти:

Скільки часу триває суд по кредиту?

Приймаючи рішення про необхідність затягування суду по кредиту/іпотеці позичальникові насамперед необхідно розуміти скільки часу розглядається спір по кредиту згідно положень Цивільного процесуального кодексу України.

Судовий процес розділений на 3 етапи: розгляд справи в суді першої інстанції, розгляд апеляційної скарги і розгляд касаційної скарги.

Практика показує, що середньостатистичний судовий спір по кредиту / іпотеці за позовом банку, з мінімальними перешкодами з боку позичальника буде розглянуто судом першої інстанції за 5-7 місяців.

Якщо ж позичальник зовсім не буде з’являтися до суду, то швидше за все через 2-3 місяці на другому засіданні суду буде винесено заочне рішення.

Розгляд апеляційної скарги згідно зі ст. 371 Цивільного процесуального кодексу України займає до 60-ти днів. На практиці все залежить від завантаженості того чи іншого апеляційного суду. Якщо суд не завантажений справами, то протягом 2-3 місяців справа буде розглянута. Якщо ж суд завантажений, то розгляд справи може зайняти 5-6 місяців.

Касаційна скарги згідно зі ст. 407 Цивільного процесуального кодексу України повинна бути розглянута протягом 60-ти днів. На практиці Верховний суд розглядає касаційні скарги по 6-8 місяців.

Приблизний час розгляд кредитного спору усіма судовими інстанціями займає від 1 року до півтора років.

Переваги від затягування розгляду справи в суді.

Банки або інші кредитори при подачі позову в суд оцінюють реальний час розгляд тим чи іншим судом позовної заяви і, тому, 1-2 річний період судових тяжб їх ніяк не бентежить. Однак, якщо починаючи з найперших стадій судового процесу відбуваються певні події, що не дають можливість в розумні терміни перейти на наступну стадію судового процесу, банки починають проявляти до позичальника певну лояльність. Для Банку, який видав гроші, або будь-якої фінансової компанії, яка купила у банку право вимоги по кредиту, вираз «час — гроші» має буквальне значення. Скільки б ви не слухали оповідань про неправильність і неетичність затягування судових процесів, практика свідчить про зворотне. Поки справа загрузла в суді позичальник, поручитель і іпотекодавці мають певні переваги:

Затягування суду з банком по кредиту має як тактичні, так і стратегічні переваги.

У позичальника буде додатковий час провести переговори з банком, домовитися за викуп кредиту на вигідних для себе умовах і зібрати необхідну суму для розрахунку з банком або ж не допустити втрату житла, сподіваючись на позитивні зміни в законодавстві.

Крім того, як закони, так і практика судів, щодо застосування цих законів дуже нестабільна. Сьогодні суди трактують ті чи інші закони в одну сторону, а через півроку — в протилежну.

Наприклад, раніше суди дозволяли банкам нараховувати відсотки по кредиту аж до повного погашення кредиту, а тепер — тільки до подачі позову в суд. Раніше суди стягували з боржників на користь Приватбанку нараховані їм відсотки по кредитних картах, а тепер — нараховувати відсотки не можна.

Причому, під час таких кардинальних змін судової практики ніяких норм законодавства змінено не було.

Чи законно затягувати судовий процес?

Свідоме затягування судового розгляду заборонено. Це вважається зловживанням права. Тим не менш, цей інструмент захисту активно застосовується у всьому світі, з часів Стародавнього Риму. Настільки активно, що навіть Європейський Суд з прав людини постановив досить багато рішень, що стосуються розумних строків розгляду справ.

Затягування судового процесу — це зловживання правом.

Наш — вітчизняний — законодавець досить багато працює над темою прискорення розгляду спорів, але тільки це «сізіфова праця», якщо в справі беруть участь грамотні юристи, для яких правильно затягнути не складе великої проблеми.

Як правильно затягнути суд?

Цивільний процесуальний кодекс України надає сторонам судового процесу досить велику кількість прав для захисту своїх прав та інтересів. Суд, в свою чергу, також зобов’язаний сприяти сторонам у повному і всебічному вивченні всіх обставин справи.

З урахуванням того, що затягування судового процесу заборонено, кожна дія сторони у справі суд буде оцінювати з боку їх необхідності для розгляду справи. Заяви і клопотання, подані учасником справи з метою явного затягування будуть відразу ж відхилені судом.

Затягування суду по кредиту — це ціла наука. Час, який вийде виграти в суді, на пряму залежить від умінь і навичок адвоката, який веде Вашу справу.

На відміну від обивателів, адвокатам відомо, які процеси в судах займають багато часу, а які мало. Ми можемо спрогнозувати, як суддя і опоненти поставляться до тієї або іншої дії, як відреагують, коли саме подати той чи інший документ.

Вдумливо вибудовуючи тактику затягування, можна «насипати піску в механізм правосуддя», перетворивши, здавалося б, просту справу, в багаторічну тяганину.

Про те, як правильно і творчо затягувати суд, ви можете додатково послухати у виступі керуючого партнера Андрія Степаненка на радіо Одеса-мама.

https://youtu.be/1sj_SowY7pQ

Заполните контактные данные и адвокат свяжется с Вами в ближайшее время