ІНСТРУКЦІЯ. Як зняти (скасувати) заборону на виїзд за межі України.

Одним з негативних наслідків заборгованості по кредиту є заборона на виїзд з України. Відразу відзначимо, що одного лише прострочення по кредиту не достатньо, щоб не випустити боржника за кордон. Тому, виїзд за кордон з кредитом можливий. При наявності боргу за кредитом банк (або інший кредитор) повинен спочатку звернутися до суду і отримати рішення суду про стягнення з боржника заборгованості. Після отримання рішення суду банк звертається або до державної виконавчої служби, або до приватного виконавця, з метою примусового виконання цього рішення суду. Якщо боржник не платить борг за рішенням суду, якщо у боржника немає майна, у виконавця з’являються підстави вимагати заборону виїзду за кордон.

ЗАБОРОНА НА ВИЇЗД ЗА КОРДОН ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ БЕЗ ВІДОМА БОРЖНИКА!

Обмеження права на виїзд за межі України, як і арешт — це дуже неприємна річ. І основна проблема полягає в тому, що відбувається це без відома боржника за кредитом, якого позбавляють права на вільне пересування. Закон передбачає, що питання обмеження права виїзду за кордон розглядає суд за поданням державного або приватного виконавця, який стягує заборгованість по кредиту, без повідомлення боржника. Таким чином, більшість людей, з боргом по кредиту, дізнаються про це тільки на кордоні. Відповідно, втрачаються гроші, витрачені на квитки, путівки, аванси готелів і так далі, зриваються заплановані зустрічі.

ДІЗНАТИСЯ ЗА ЩО ЗАКРИТИЙ ВИЇЗД — ЦЕ ТЕЖ ПРОБЛЕМА …

Але це ще не все. На кордоні вам лише скажуть, який суд і коли заборонив виїзд, а розбиратися, за яким боргом, якому банку і за поданням якого виконавця — доведеться самостійно. Заборону на виїзд за кордон перевірити онлайн неможливо. Для цього необхідно відправити офіційний запит до Адміністрації Державної прикордонної служби України. При цьому, на запит боржника відповідь буде підготовлений протягом 30 днів, а на запит адвоката — протягом 5 днів.

Обійти заборону на виїзд з України, звичайно, можна — найпримітивнішим і нелегальним способом — перетинаючи кордон незаконно, поза пунктами пропуску. Але це може зробити вас правопорушником (а іноді — злочинцем) відразу в двох країнах. Розумніше буде оскаржити заборону і скасувати її. Скасувати (зняти) заборону на виїзд можна. Безумовно, ця проблема має своє рішення. Саме правильне, просте і зрозуміле — погасити борг по кредиту і звернутися до суду із заявою про зняття обмеження на виїзд з України. Це вимагає часу: на ознайомлення зі справою у виконавця, погашення боргу (якщо необхідні кошти є), підготовку і подачу заяви до суду, призначення засідання, очікування 15 днів на вступ в законну силу ухвалу суду про скасування заборони, відправку його в прикордонну службу … Термін зняття заборони на виїзд — 2-2,5 місяця, перш, ніж можна буде знову планувати поїздки. З усіх цих проблем, як правило, основна — погашення заборгованості по кредиту. В цьому випадку — дорогу адвокатам!

ВИХОДА, ЯК ПРАВИЛО, ДВА: ПОГАСИТИ ПОВНІСТЮ БОРГ АБО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ЮРИСТА.

Правильне доведення і обґрунтування необхідності регулярного перетину кордону, дозволяє скасувати обмеження без погашення прострочення банку. Причини в кожній окремій ситуації різні — комусь потрібно вчиться за кордоном, у когось там сім’я, хтось запланував лікування, для кого-то робота пов’язана з постійними поїздками. Тут виникає величезне поле для креативу юриста і демонстрації переконливості своїх аргументів. Як правило, грамотний підхід дозволяє скоротити час на усунення проблеми до 1-1,5 місяців, а іноді і швидше, але тут багато, що залежить від завантаженості суду.

ВДРУГЕ ЗАБОРОНИ ПО ОДНОМУ І ТОМУ Ж БОРГУ ЗАЗВИЧАЙ ВЖЕ НЕ СТАВЛЯТЬ

Наша практика показує, що по одному боргу обмеження виїзду застосовується один раз, і, хоча гіпотетично, зняту заборону можна відновити повторним поданням виконавця, не було ще жодного такого випадку, щоб суд суперечив сам собі і відновлював раніше зняте обмеження. Але можливі нові заборони за іншими кредитними боргами і іншим кредиторам (банкам), якщо у вас їх декілька.

Заполните контактные данные и адвокат свяжется с Вами в ближайшее время